Berita Anda
Sunday, February 22, 2009

Berikut senarai calon yang sah bertanding bagi jawatan Majlis Tertinggi UMNO:
PENGERUSI TETAP
1. Badruddin Bin Amiruldin – Jerai
2. Che Onn Bin Ismail – Kapar

TIMBALAN PENGERUSI TETAP
1. Mohamad Bin Haji Aziz – Sri Gading
2. Ahmad Bhari Bin Abdul Rahman – Selayang

PRESIDEN
1. Mohd Najib Tun Hj Abd Razak (Calon tunggal)

TIMBALAN PRESIDEN
1. Muhyiddin Bin Haji Mohd Yassin – Pagoh
2. Mohd. Ali Bin Mohd. Rustam – Bukit Katil
3. Muhammad Bin Haji Muhammad Taib – Kelana Jaya

NAIB PRESIDEN
1. Hishammuddin Bin Tun Hussein Onn - Sembrong
2. Ahmad Zahid Bin Hamidi – Bagan Datok
3. Mohd Shafie Bin Hj. Apdal – Semporna
4. Mohamed Khaled Bin Nordin – Pasir Gudang
5. Syed Hamid Bin Tan Sri Syed Jaafar Albar – Kota Tinggi
6. Mohd Isa Bin Dato Abdul Samad – Telok Kemang
7. Rais Bin Yatim – Jelebu
8. A. Rahim Bin Tamby Chik – Masjid Tanah

AHLI MAJLIS TERTINGGI
1. Noh Bin Omar – Tanjong Karang
2. Mohd Zin Bin Hj Mohamed – Sepang
3. Musa Bin Hj Aman – Libaran
4. Mustapa Bin Mohamed – Jeli
5. Abdul Ghani Bin Othman – Ledang
6. Ismail Sabri Bin Yaakob – Bera
7. Zainal Abidin Bin Osman – Nibong Tebal
8. Azian Bin Osman – Ipoh Timur
9. Tajuddin Bin Abd Rahman – Pasir Salak
10. Adnan Bin Yaakob – Bentong
11. Azalina Binti Othman – Pengerang
12. Abd. Latiff Bin Ahmad – Mersing
13. Mohamad Bin Hj Hassan – Rembau
14. Sharil @ Shahrir Bin Ab Samad – Johor Bahru
15. Mahdzir Bin Khalid – Padang Terap
16. Ahmad Husni Bin Mohd Hanadzlah - Tambun
17. Hamzah Bin Zainudin – Larut
18. Ahmad Shabery Bin Cheek – Kemaman
19. Mohd Puad Bin Zarkashi – Batu Pahat
20. Noraini Binti Ahmad – Parit Sulong
21. Zulhasnan Bin Rafique – Setiawangsa
22. Awang Adek Bin Hussin – Bachok
23. Mohamad Norza Bin Zakaria – Wangsa Maju
24. Mohd Johari Bin Baharum – Kubang Pasu
25. Shahidan Bin Kassim – Arau
26. Idris Bin Haron – Tangga Batu
27. Lajim Bin Ukim – Beaufort
28. Shaziman Bin Abu Mansor – Tampin
29. Saifuddin Bin Abdulllah – Temerloh
30. Idris Bin Haji Jusoh – Besut
31. Syed Ali Bin Abbas Alhabshee – Cheras
32. Md. Isa Bin Sabu – Kangar
33. Mokhtar Bin Radin – Kinabatangan
34. Hilmi Bin Haji Yahaya – Balik Pulau
35. Abdul Azeez Bin Abdul Rahim – Baling
36. Norraesah Binti Mohamad – Balik Pulau
37. Hasan Bin Malek – Kuala Pilah
38. Jamaludin Bin Dato Mohd Jarjis – Rompin
39. Raja Ropiaah Binti Raja Abdullah – Petaling Jaya Utara
40. Abdul Rahman Bin Bakar – Marang
41. Halimah Binti Mohamed Sadique – Tenggara
42. Raja Ahmad Zainuddin Bin Raja Haji Omar - Larut
43. Mohammed Radzi @ Mohd Radzi Bin Manan – Kampar
44. Ishak Bin Ismail – Seremban
45. Astaman Bin Abdul Aziz – Wangsa Maju
46. Siti Zaharah Binti Sulaiman – Paya Besar
47. Abdullah Bin Md Zin – Besut
48. Zahidi Bin Zainul Abidin – Padang Besar
49. Azhar Bin Ibrahim – Kepala Batas
50. Azimi Bin Daim – Kulim–Bandar Baharu
51. Sazmi Bin Miah – Machang
52. Mohamed Jins Bin Samsudin – Bukit Gantang

Berikut senarai calon yang sah bertanding bagi jawatan Exco Pergerakan Wanita UMNO Malaysia:

PENGERUSI TETAP WANITA
1. YBhg Tan Sri Dato’ Hajah Napsiah Binti Omar – Kuala Pilah(Calon tunggal)

TIMBALAN PENGERUSI TETAP WANITA
1. YBhg Datuk Sharifah Aminah Binti Syed Ahmad – Lembah Pantai
2. YB Senator Dato’ Hajah Saripah Aminahbi Binti Syed Mohd – Jelutong
3. Rohani Binti Abu Hassan – Tanah Merah
4. Rosdianah Binti Md Nor @ Nunong – Tawau

KETUA WANITA
1. YB Tan Sri Rafidah Binti Aziz – Kuala Kangsar
2. YBhg Dato’ Seri Shahrizhat Binti Abdul Jalil – Kepong

NAIB KETUA WANITA
1. YBhg Dato’ Hajah Kamilia Binti Dato’ Ibrahim – Kuala Kangsar(Calon tunggal)

AHLI JAWATANKUASA WANITA
1. YBhg Datuk Hajah Mastika Junaidah Binti Husin – Arau
2. YB Datuk Halimah Binti Mohamed Sadique – Tenggara
3. YBhg Datuk Hajah Siti Jeliha @ Zaleha Binti Hussin – Kubang Kerian
4. YB Senator Dato’ Maznah Binti Mazlan – Rompin
5. YBhg Datuk Hajah Melati Binti Ali – Pekan
6. Hajah Hasnah Binti Salam – Alor Gajah
7. YB Datuk Hajah Azizah Binti Datuk SP Haji Mohd Dun – Beaufort
8. YB Senator Datuk Armani Binti Hj Mahiruddin – Libaran
9. YBhg Dato’ Hajah Rosni Binti Haji Zahari – Maran
10. YB Sen Datin Paduka Datuk Norhayati Binti Onn – Klang
11. YBhg Dato’ Norhayati Binti Omar – Kuala Pilah
12. YB Latipah Binti Omar – Masjid Tanah
13. Puan Azihani Binti Dato’ Ali – Kangar
14. YBhg Datin Paduka Hajah Seripah Noli Binti Syed Hussin – Kelana Jaya
15. YBhg Dato’ Hajah Khamsiyah Binti Yeop – Lenggong
16. YB Dato’ Hajah Jahara Binti Hamid – Tasek Gelugor
17. Datuk Hajah Maznah Binti Abd Hamid – Jerlun
18. Hajah Noriah Binti Mahat – Pagoh
19. Norliza Binti Abdul Rahim – Bukit Gelugor
20. Salmah Binti Pin – Bandar Tun Razak
21. YB Sen Hajah Sharifah Azizah Binti Syed Zain – Kluang
22. YB Dato’ Siti Salmah Binti Mat Jusak – Padang Rengas
23. Marlia Binti Abd Latiff – Padang Serai
24. YB Senator Hajah Wan Hazani Binti Haji Wan Mohd Nor – Gua Musang
25. Rosni Binti Sohar – Hulu Selangor
26. YB Dato’ Hjh Rusnah Binti Kassim – Tanjong Malim
27. Jamelah Binti A Bakar – Batu Kawan
28. YBhg Datuk Dayang Mahani Binti Tun Pg Ahmad Raffae – Sipitang
29. Che Arpah Binti Ariffin – Padang Terap
30. YBhg Datin Paduka Hajah Mesrah Binti Selamat – Kuala Selangor
31. Haliza Binti Abdullah – Batu Pahat
32. YB Hamidah Binti Hj Osman – Gopeng
33. Robia Binti Kosai – Muar
34. YB Suraya Binti Yaacob – Pendang
35. Munaliza Binti Hamzah – Petaling Jaya Selatan
36. Jumabi Binti Mohamad – Bagan
37. Ros Suryati Binti Alang – Bayan Baru
38. Mas Normah Binti Mas Junid – Bukit Bintang
39. Datuk Amisah Binti Yassin – Ranau
40. Mariany Binti Mohammad Yit – Bukit Bintang
41. Dr Rozaidah Binti Talib - Ampang
42. Hjh Fatimah Binti Hamat – Hulu Terengganu
43. YBhg Datin Dr Hajah Nik Azizah Binti Hj Nik Yahya – Kota Bharu
44. YB Puan Hjh Zainab Binti Nasir – Tampin
45. Norliza Binti Hj Ahmad – Kapar
46. YBhg Dato’ Hjh Ainon Khariyah Binti Dato’ Mohd Abas – Pasir Salak
47. Madihah Binti Ab Aziz – Kota Bharu
48. Puan Sri Sa’adah Binti Abd Samad – Bandar Tun Razak
49. Nora’shekin Binti Yusof – Batu
50. YB Senator Dato’ Dr Hjh Mashitah Binti Ibrahim – Baling

Berikut senarai calon yang sah bertanding bagi jawatan Exco Pergerakan Pemuda UMNO Malaysia:
PENGERUSI TETAP PEMUDA
1. Abdul Fattah Bin Abdullah - Cameron Highlands
2. Rami Bin Simbok - Puchong

TIMBALAN PENGERUSI TETAP PEMUDA
1. Muhammad Yadzan Bin Mohammad - Tanjong Malim
2. Osman Bin Ahmed - Sipitang
3. Kamarudin Bin Hj Hassan - Segambut
4. Jaigani Bin Jaafar - Sembrong
5. Syed Azmi Ahmad Bin Syed Nazir Ahmad - Tanjong
6. Mohamad Radhi Bin Abdullah - Kelana Jaya

KETUA PEMUDA
1. Mukhriz Bin Mahathir - Kubang Pasu
2. Mohamad Khir Bin Toyo - Sungai Besar
3. Khairy Jamaluddin Abu Bakar - Rembau

NAIB KETUA PEMUDA
1. Razali Bin Ibrahim - Muar
2. Reezal Merican Bin Naina Merican - Kepala Batas

AHLI JAWATANKUASA PEMUDA
1. Mohd Anis Hisham Bin Abd Aziz - Kuala Selangor
2. Rosli Bin Hasan - Bukit Katil
3. Zakaria Bin Dullah - Simpang Renggam
4. Mohamed Suffian Bin Awang - Kuantan
5. Norizan Bin Ali - Kepong
6. Tengku Azman Bin Tengku Zainol Abidin - Bukit Bintang
7. Mohd Afandi Bin Yusoff - Rantau Panjang
8. Wan Amizan Bin Wan Abdul Razak - Jerantut
9. Muhammad Khairun Bin Aseh - Putrajaya
10. Marzuki Bin Yahya - Bagan
11. Mohamed Hazali Bin Abu Hassan - Kuala Selangor
12. Mohd Gasing Bin Saling - Kalabakan
13. Ahmad Zaki Bin Zahid - Putrajaya
14. Sohaimi Bin Shahadan - Selayang
15. Mohd Najib Bin Mohd Isa - Telok Kemang
16. Zubir Bin Zabidi - Alor Star
17. Anuar Bin Safian - Kubang Kerian
18. Mohamad Iruan Bin Zulkefli - Lenggong
19. Nixon Bin Abdul Habi - Semporna
20. Mohd Hisamudin Bin Yahaya - Putrajaya
21. Azizul Nizam Bin Bidin - Merbok
22. Norman Bin Zahalan - Bayan Baru
23. Syahrin Bin Md Jamaludin - Tebrau
24. Aziaan Bin Ariffin - Balik Pulau
25. Lokman Noor Bin Adam - Shah Alam
26. Mohamad Sazali Bin Kamilan - Lembah Pantai
27. Saiful Ismail Bin Saaya - Kuala Kangsar
28. Ahmad Bin Darus -Kepala Batas
29. Khalid Bin Mohamed - Johor Bahru
30. Novandri Bin Hasan Basri - Bukit Gelugor
31. Nadziruddin Bin Mohamed Bandi - Telok Intan
32. Ung Md Salleh Bin Ung Abd Jamal - Serdang
33. Ali Mazat Bin Salleh - Kulai
34. Megat Zulkarnain Bin Omardin - Gombak
35. Zainuri Bin Zainal - Klang
36. Akhramsyah Muammar Ubaidah Bin Sanusi - Langkawi
37. Asri Bin Abdul Rahman - Selayang
38. Ahmad Izany Bin Mohd Nor - Seremban
39. Lob Mahadir Bin Abdul Shukur - Shah Alam
40. Ahmad Suhairi Bin Ahmad Hariri - Shah Alam
41. Faizal Bin Tajuddin - Pasir Salak
42. Mohasdjone @ Mohd Johari Bin Mohamad - Besut
43. Fakhrul Zafran Bin Absl Kamarul Azman - Gelang Patah
44. Mohd Anuar Bin Mohammad Nor - Marang
45. Mohd Fairuz Bin Mohd Sakirin - Klang
46. Mohd Husaimi Bin Hussin - Besut
47. Tun Faisal Ismail Bin Aziz - Putrajaya
48. Mohd Azmi Bin Hamzah - Kota Raja
49. Mohamad Nazim Bin A Samad - Kota Melaka
50. Mohd Zamri Bin Mohd Idrus - Pasir Gudang
51. Nazir Hussin Bin Akhtar Hussin - Titiwangsa
52. Shafiqurrahman bin Haji Shamsuddin – Kuala Kedah
53. Hamunir Bin Hamzah - Kangar
54. Mohd Faiz Bin Mohd Raih - Setiawangsa
55. Zamri Bin Zainol Abidin - Pokok Sena
56. Mohd Amin Bin Hamidon @ Hampon - Pengerang
57. Jasni Bin Shafie - Padang Terap
58. Nor Hazaimi Bin Hamzah - Bukit Bendera
59. Bahrul Razha Bin Chuprat - Kota Kinabalu
60. Jamawi Bin Jaafar - Tenom
61. Mohd Zaidi Bin Ilamdin - Kelana Jaya
62. Shamsudin Bin Md Saad - Jerlun
63. Mohd Razlan Bin Muhammad Rafii - Seputeh
64. Mohd Johari Bin Abu Bakar - Hulu Terengganu
65. Kamarol Bin Salleh - Pokok Sena

Berikut senarai calon yang sah bertanding bagi jawatan
Exco Pergerakan Puteri UMNO Malaysia:

PENGERUSI TETAP PUTERI
1. Roslinda Binti Abd Rahman – Rasah
2. Azlieza Binti Azizan – Tangga Batu

TIMBALAN PENGERUSI TETAP PUTERI
1. Hasspalela Binti Mohammed Hassan – Kulai
2. Zakiah Binti Kalipunya – Semporna
3. Rosmarynda Binti Mohamad Rasidi – Bandar Tun Razak

KETUA PUTERI
1. Shahaniza Binti Shamsuddin – Maran
2. Rosnah Binti Hj Abd Rashid Shirlin – Papar
3. Ismalina Binti Ismail – Wangsa Maju
4. Bibi Sharliza Binti Mohd Khalid – Rembau
5. Ida Rahayu Binti Md Noor – Petaling Jaya Utara
6. Saarah Binti Ali Bashah - Seputeh

NAIB KETUA PUTERI
1. Nolee Ashilin Binti Mohammed Radzi – Lembah Pantai
2. Shahanim Binti Mohamad Yusoff – Sungai Petani
3. Wan Norashikin Binti Wan Noordin – Pasir Salak
4. Nordiana Binti Shafie – Kuala Terengganu
5. Haslinda Binti Mohd Zerain - Ampang

AHLI JAWATANKUASA PUTERI
1. Mas Ermieyati Binti Samsudin – Masjid Tanah
2. Idamoerni Binti Zakaria – Bukit Gelugor
3. Fahariyah Binti Md Nordin – Ledang
4. Nor Azita Binti Abdul Rahman – Pekan
5. Norhamizah Binti Mat Tahir – Selayang
6. Norashikin Binti Abdul Rahman – Rasah
7. Azlinda Binti Zubir @ Zubin – Bukit Katil
8. Rina Binti Mohd Harun – Sepang
9. Inahwyati Binti Jaini – Tenom
10. Huzry Fionnawatty Binti Hussein - Segambut
11. Wan Salwati Binti Abdullah - Seremban
12. Isfarina Binti Mohd Bali – Ipoh Barat
13. Anita Binti Murad – Tenggara
14. Dg Maimunah Binti Sidek – Sipitang
15. Roselinda Binti Abd Jamil – Klang
16. Faraha Binti Ismail – Mersing
17. Nordiana Binti Shafie – Kuala Terengganu
18. Azliza Binti Ahmad – Seputeh
19. Rohaiza Binti Yang Yussof – Kuala Kangsar
20. Fatimah @ Nik Fatimah Binti Haji Nik Salleh – Tumpat
21. Azana Rita Binti Abdul Aziz – Tambun
22. Nik Nora Hiryani Binti Nik Mohamed Yusoff – Gua Musang
23. Jamilah Hanim Binti Othman – Petaling Jaya Selatan
24. Azifah Binti Abdul Rahman – Pokok Sena
25. Shahanim Binti Mohamad Yusoff – Sungai Petani
26. Wan Noor Dizamdila Binti Wan Mustapa – Arau
27. Wan Norashikin Binti Wan Noordin – Pasir Salak
28. Hamizah Binti Abdollah Zawawi - Putrajaya
29. Hartini Binti Abdul Rahman – Jerantut
30. Zauyah Binti Zainuddin – Bandar Tun Razak
31. Zurina Binti Abd Rahman – Hulu Terengganu
32. Ellyana Binti Mohd Muslim Tan – Padang Besar
33. Nashua Binti Fauzun – Segambut
34. Norsabrina Binti Mohd Noor – Kulim-Bandar Baharu
35. Zahida Binti Zarik Khan - Pandan
36. Asmaiza Binti Ahmad – Padang Besar
37. Hamidah Binti Mohd. Jaffar – Putatan
38. Emm Roosehaziram Binti Mohd Rahim – Pengkalan Chepa
39. Noor Marry Binti Abdul Karim – Jelebu
40. Herni Azura Binti Ghafar – Subang
41. Jamilah Binti Awang – Nibong Tebal
42. Hasrunizah Binti Hassan – Pontian
43. Siti Fatimah Binti Amir - Setiawangsa
44. Seriwani Binti Sabtu - Setiawangsa
45. Rita Syarinda Binti Manaf Najid – Dungun
46. Noor Hayati Fitrah Binti Shahril – Bayan Baru
47. Wan Zawiyah Binti Wan Halim – Kubang Pasu
48. Rosmarynda Binti Mohamad Rasidi – Bandar Tun Razak
49. Azlinda Binti Alis – Kubang Kerian
50. Nur Fazlim Binti M Mohamed Kunju – Kemaman
51. Norhasmimi Binti Abdul Ghani – Kuala Krau
52. Julie Binti Sabran – Beluran
53. Masmira Binti Mohd Salleh – Bukit Bintang

0 comments: